Офіс з питань культури та інформації Посольства Туреччини в Україні бере участь у першому міжнародному фестивалі традиційних культур «ЕтноСвіт», приуроченому до...
Офіс з питань культури та інформації Посольства Туреччини в Україні бере участь у першому міжнародному фестивалі традиційних культур «ЕтноСвіт», приуроченому до Дня Європи.
Туреччина представляє гостям заходу два об'єкти нематеріальної спадщини ЮНЕСКО - турецьку каву і традиційне мистецтво малювання по воді - ебру. На стенді країни гостей пригощають свіжозвареним ароматним напоєм, а також знайомлять з унікальною технікою створення картин на поверхні води.
Історія турецької кави налічує вже 500 років. За цей час в країні розвинулася і зміцнилася ціла кавова культура, якій властиві свої ритуали і правила. Турецькою називають каву, яку варять в джезві (турці) особливим способом, в ідеалі - на гарячому піску. У процесі приготування важливо не дати пінці збігти, а самому напою - закипіти. Особливу увагу турки приділяють сервіровці: подають напій у спеціальних маленьких чашках, якими зручно відмірювати потрібну кількість води.
Стародавнє мистецтво малювання на воді - ебру - є в Туреччині предметом національної гордості. Перші виявлені вченими приклади ебру датуються XI століттям. За давнім звичаєм, фарби пензлем наносяться на поверхню води, в яку для підвищення в'язкості додають спеціальні речовини. За допомогою шила і особливого гребінця створюється малюнок, на який потім зверху кладуть папір для перенесення візерунка. На знятому з водної поверхні аркуші залишається яскравий і вигадливий малюнок. Техніка мармурування також використовується для прикраси шкіри, дерева, скла, пластмаси та інших матеріалів. Складні переплетення фарб на воді відображають самобутність і творчу фантазію майстра ебру.
«Туреччина пишається багатством і різноманітністю своєї культури і традицій. Ми раді познайомити гостей фестивалю «ЕтноСвіт» з нашим національним надбанням - турецькою кавою та унікальною технікою ебру, які по праву увійшли до списку об'єктів нематеріальної спадщини ЮНЕСКО. Ділитися прекрасним вдвічі приємніше, адже з боку українців завжди відчувається справжній та глибокий інтерес до нашого мистецтва і ремесел», - прокоментував Аташе з питань культури та інформації Посольства Туреччини в Україні Берат Йилдиз.