16 червня 2015 знаменитий турецький диригент Емре Араджи спільно з українським оркестром виступив у Києві з тематичним концертом «Європейська музика в Османській...
16 червня 2015 знаменитий турецький диригент Емре Араджи спільно з українським оркестром виступив у Києві з тематичним концертом «Європейська музика в Османській палаці». Захід відбувся за підтримки Посольства Турецької Республіки в Україні, Офісу з питань культури та інформації Посольства Туреччини в Україні, а також туристичного оператора Coral Travel.
Доктор Емре Араджи спеціалізується на європейській музичній традиції Османської імперії XIX ст., коли старший брат відомого композитора Гаетано Доніцетті Джузеппе став концертмейстером при султанському дворі. Більше відомий як Доніцетті Паша, Джузеппе став законодавцем моди на італійську оперу та європейську популярну музику в стінах палаців на узбережжі Босфору. Саме під його впливом султанські військові оркестри грали марші Россіні та братів Доніцетті. Зростання популярності європейської бальної музики при дворі призвело до того, що члени султанської родини стали випробовувати свої сили у написанні різних композицій: польок, маршів та вальсів, деякі з яких навіть потрапляли до музичних каталогів європейських видавництв. Завдяки аранжуванням Араджи ці аматорські роботи здобули нове життя і сьогодні переносять нас до світу забутих творів часів Османської імперії. Пояснюючи історію походження кожного з них, Араджи демонструє рівень культурного обміну, що існував між Сходом та Заходом в епоху, відомості про яку сьогодні можна знайти лише на вкритих пилом полицях старих архівів.
Доктор Емре Араджи здобув освіту в Університеті Единбурга та зробив вагомий внесок у вивчення турецької музики завдяки своєму дослідженню європейської музичної традиції при Османському дворі в XIX ст. Дискографія Араджи включає в себе такі концерти, як «Європейська музика в Османському палаці», «Війна і мир: Крим 1853-56», «Босфор у місячному сяйві» та «Зі Стамбула до Лондона», які також видавалися у вигляді збірок під назвами «Запрошення до сералю» (Warner Classics) та «Євро-Оттоманія» (Brilliant Classics). Ці збірки отримали схвальні рецензії від видання The Grammophone, яке назвало їх «несподівано привабливою колекцією, а їхнє виконання – автентичним та живим».
Араджи – автор шести книжок, виданих у Туреччині: біографій провідного турецького композитора XX ст. Ахмеда Аднана Сайгуна (1999) та італійського концертмейстера Османських султанів Доніцетті Паші - (2006), а також книги «Театр Наум: Італійська опера XIX століття у Стамбулі» (2010), колекції вибраних статей «В пошуках зниклих звуків» (2011), творів «Юсуф Агах Ефенді - перший турецький посол у Лондоні» (2013) та «Ельгар у Туреччині – візит англійського композитора до Стамбула та Ізміра» (2014).
У 2012 році Державний театр балету в Анкарі представив постановку Мурад V, в основі якого лежить лібрето авторства Араджи. Цей балет у двох актах оповідає про життя та музичний спадок одного з найпродуктивніших султанів-композиторів в Османській імперії.
Араджи, що проживає у Великобританії, продовжує дослідження турецько-європейських музичних традицій.
Детальнішу інформацію шукайте на www.emrearaci.weebly.com