Наукова конференція
«Троянські читання»
30 травня в Археологічному музеї Інституту археології НАН України відбулася наукова конференція «Троянські читання», яка ознаменувала оголошення 2018 року – роком Трої в Туреччині.
20 років тому стародавнє місто Троя було включене до списку світової спадщини ЮНЕСКО. З нагоди річниці цієї події Офіс з питань культури та інформації Посольства Туреччини в Україні разом з Інститутом Археології НАН України організували наукову конференцію «Троянські читання».
Відкриття заходу відбулося у головній залі музею, де виступили з вітальним словом Посол Туреччини в Україні Йонет Джан Тезель, почесний директор Інституту археології НАНУ академік Петро Толочко, професор археології Світлана Біляєва.
Під час конференції археологи та науковці з різних регіонів України поділилися з усіма присутніми науковими дослідженнями стосовно археологічної пам’ятки Трої та її зв’язків з давніми поселеннями Північного Причорномор’я.
Відома усім з поем Гомера “Іліада” та “Одіссея” Троя була знайдена у 1871 році в результаті розкопок під керівництвом німецького археолога Генріха Шлімана, у місцевості, відомій як пагорб Гіссарлик, що розташована у межах області Чанаккале. Тут було виявлено 9 археологічних слоїв, що мають безперервну історію більше, ніж 3000 років. Більш того, ця місцевість була точкою перетину різних цивілізацій, які існували в Анатолії, Егейському регіоні та на Балканах. Саме тому місто Троя вважається одним із найвідоміших античних міст світу та у 1998 році було включене до списку Світової спадщини ЮНЕСКО.