У столиці Катару м.Доха на 38-му засіданні Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО до Списку світової спадщини було включено два турецьких об'єкта: селище...
У столиці Катару м.Доха на 38-му засіданні Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО до Списку світової спадщини було включено два турецьких об'єкта: селище Джумаликизик у Бурсі й античне місто Пергам у Бергамі, провінція Ізмір.
Згідно з Конвенцією про охорону природної та культурної спадщини, прийнятої ЮНЕСКО в 1972 році, сторонами-підписантами якої є 191 країна, до сьогодні у Список всесвітньої спадщини були включені наступні пам'ятки на території Туреччини: Історична частина Стамбула, Національний парк Гьореме і скелі Каппадокії, мечеть і шпиталь у місті Діврігі, руїни хетської столиці Хаттуш, Немрут-Даг, древнє місто Ієраполь і Памуккале, Ксанф - Летоон - столиця стародавньої Лікії, місто Сафранболу, археологічні розкопки давньої Трої, комплекс мечеті Селіміє в Едірне і поселення епохи неоліту Чатал-Хююк.
Проекти «Бурса і Джумаликизик: Народження Османської імперії» і «Пергам: багаторівневий культурний простір» були схвалені 21-им членом Комітету одноголосно. Таким чином, загальна кількість турецьких об'єктів, що стали всесвітнім культурною спадщиною, зросла з 11 до 13.
У першій столиці Османської держави Бурсі розташовано безліч пам'яток історії періоду становлення імперії. Також місто відрізняється розвиненою промисловістю і природними багатствами. Примітно те, що в селищі Джумаликизик з 700-річною історією до наших днів збереглася житлова забудова османського періоду. Бурса і Джумаликизик є зразком османського світосприйняття, який різнився торгівельною культурою і сільським укладом життя в міських околицях.
«Бурса і Джумаликизик: Народження Османської імперії» складається з 6-ти об'єктів: район Ханлар, що включає в себе комплекс Орханґазі та околиці, комплекси Хюдавендігар (Мурад I), Йилдирим (Баязит I), Єшіль (Мехмед I), Мурадіє (Мурад II ) і селище Джумаликизик.
Ще одним культурним об'єктом, включеним до цього списку, є античне місто Пергам, що знаходиться в районі Бергама провінції Ізмір. Стародавнє місто Пергам, відоме своїм культурним багатством, вважається одним із найважливіших центрів культури і мистецтва елліністичного періоду. Пергам, в якому знаходилася одна з найбільших бібліотек елліністичного періоду, був включений у список в категорії культурного ландшафту. Там збереглося безліч історичних пам'яток елліністичного, римського, візантійського та османського періодів. Цей об'єкт включає в себе 9 складових: акрополь, 7 купольних гробниць і святилище Кібели.
Також на території Туреччини, країни з унікальною історико-культурною спадщиною, знаходяться 52 об'єкти, що включені в тимчасовий Список культурної спадщини ЮНЕСКО, із них 2 комплексних (природно-культурних), 1 природний і 49 культурних.