Кількість українських туристів, які відправилися відпочивати до Туреччини в червні 2015 року, склала 92 426 осіб, що на 5,04% більше, ніж у червні минулого року.
Кількість українських туристів, які відправилися відпочивати до Туреччини в червні 2015 року, склала 92 426 осіб, що на 5,04% більше, ніж у червні минулого року. Відповідно до цих показників, Україна зайняла 9 місце в рейтингу країн, чиї громадяни перетнули кордон Туреччини в червні 2015 року. Про це свідчать дані статистики Міністерства культури і туризму Туреччини.
Зростання обсягів турпотоків до Туреччини в літній період пояснюється не тільки територіальною близькістю, безвізовим режимом, співвідношенням вартості та якості відпочинку в країні, а й розмаїттям ландшафтів, безліччю культурно-історичних пам'ятних місць, прекрасним м'яким кліматом. Крім цього, великою популярністю користуються шопінг-тури, екскурсійні програми, паломництво до святинь. А останні роки динамічним зростанням відзначаються медичний і спортивний туризм.
За даними експертів, у першому півріччі за кордон відправилося в два рази менше українців, ніж минулого року. Туристи, що виїжджають за кордон, намагаються витрачати на відпочинок менше коштів, вибирають дешевші напрямки. Скорочення турпотоків пов'язано як з нестабільною політичною та економічною ситуацією в країні, так і з тим, що виїзний туризм двох великих українських регіонів - Криму і Донбасу - повністю припинений. Але, незважаючи на падіння загального турпотоку з України за кордон, Туреччина залишається найпопулярнішим туристичним напрямом серед українців.
Так, за підсумками шести місяців 2015 року, туристичний потік з України до Туреччини склав 284 663 людини, що всього на 4,88% менше, ніж в аналогічний період в 2014 році. Україна зайняла 13 місце в рейтингу країн, чиї громадяни відвідали Туреччину в січні-червні 2015 року. На тлі загального падіння виїзного туризму в Україні, зменшення кількості українців, які подорожують до Туреччини, можна вважати незначним.
Лідером серед гостей Туреччини в 2015 році є Німеччина, громадяни якої відомі своєю педантичністю і вимогливістю. За шість місяців цього року кількість німецьких туристів, які відпочили в Туреччині, склала 2 109 763 осіб, що на 10,95% більше, ніж за аналогічний період 2014 року. Також до першої п'ятірки рейтингу країн, чиї громадяни відвідали Туреччину в першому півріччі 2015 року, увійшли Росія (1 454 618 чол.), Великобританія (950 313 чол.), Болгарія (828 418 чол.) і Грузія (825 378 чол.).
Крім курортних регіонів, неймовірним інтересом іноземних туристів користується культурна столиця Туреччини. Згідно з результатами перших шести місяців 2015 р. Стамбул відвідало 427 7934 чол., що на 5,53% більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Першість у рейтингу країн, чиї громадяни побували в Стамбулі в січні-червні цього року, з показником 576 161 чол. займає також Німеччина.
Незважаючи на скорочення грошових доходів населення через економічну кризу та девальвацію гривні, відвідування українцями культурних пам'яток Стамбула залишається стабільним. За два квартали 2015 р. місто на двох континентах відвідали 131 673 українця, що майже відповідає рівню показників перших 6-ти місяців минулого року.
У той же час, курорти Туреччини залишаються фаворитами серед українців. Згідно з результатами першого півріччя 2015 року Україна зацняла 6-те місце серед країн, чиї громадяни відвідали Анталію в цей період. За даними статистики Міністерства культури і туризму Туреччини, за шість місяців 2015 р. на курорті відпочило 109 764 українських туристів, що становить 2,68% від загального туристичного потоку в цей регіон. Крім цього, українські туристи продовжують освоювати курорти Мармарис, Бодрум і Фетхіє провінції Мугла - за перші 6 місяців поточного року їх відвідало майже 15 тис. громадян України.